Trzecia kolejka rozgrywek SALPS rozpoczęła się od spotkania dwóch drużyn, które zwyciężyły na inaugurację. Gimnazjaliści rozkręcali się w tym spotkaniu powoli, ale gdy już to zrobili, to nie zostawili wątpliwości kto w poniedziałkowy wieczór był lepszy na parkiecie.

Zespół występujący w rozgrywkach amatorskiej ligi siatkówki pod patronatem naszego portalu przystąpił do tego spotkania bez grających ostatnio: Marcina Pitka i Wojciecha Bujnowskiego, których zatrzymały obowiązki zawodowe. Brak choćby jednego zawodnika rezerwowego był widoczny szczególnie w ostatnich partiach tego meczu.

Pierwszy set tego spotkania układał się po myśli Sulecin24.pl – dokładne przyjęcie umożliwiało swobodne rozegranie piłki i pomimo początkowego prowadzenie gimnazjalistów 2:0 to starsi zawodnicy wyszli na prowadzenie 4:2, które utrzymywali przez kilka punktów. Dokładna obrona gimnazjalistów pozwoliła im wyrównać wynik na 12:12, lecz od tego momentu nastąpił znaczny
odjazd zawodników Sulecin24.pl, aż do stanu 20:15, kiedy to Andrzej Staats zdecydował się wziąć czas dla swojej drużyny. Po przerwie młodzi zawodnicy zdobyli dwa punkty z rzędu, jednak skuteczne ataki „Portalowców” – także ze środka pozwalały utrzymywać kontrolę nad spotkaniem, 22:19, a następnie 24:20 oznaczało, że wystarczy postawić jedynie kropkę nad „i” – trzy
pierwsze piłki setowe zostały obronione przez gimnazjalistów, jednak ostatnie słowo należało do zawodników w białych koszulkach i to oni rozstrzygnęli pierwszego seta na swoją korzyść.

W drugim secie zespół Sulecin24.pl szybko wyszedł na prowadzenie 3:1 i równie szybko je stracił, aby przegrywać 3:4. Przez większą cześć tej partii spotkania utrzymywała się dwupunktowa przewaga gimnazjalistów, choć w pewnym momencie prowadzili oni nawet czterema punktami (16:12). Także czterema punktami prowadzili gimnazjaliści 21-17, gdy Sulecin24.pl zabrał się za
odrabianie strat i zdobywając cztery punkty z rzędu doprowadził do remisu. Remis ten utrzymywał się także do stanu 23:23 jednak wtedy opanowaniem wykazali się gimnazjaliści zdobywając dwa ostatnie punkty w tej partii.

Dwie ostatnie partie tego spotkania miały bardzo podobny przebieg. Zawodnicy gimnazjum dostali polecenie maksymalnego utrudnienia zagrywki – co znacznie upraszczało grę „Portalowców”, a do tego brak zawodników rezerwowych uniemożliwiał naszej drużynie wprowadzenie jakichkolwiek, choćby chwilowych roszad w składzie dla chwili oddechu. Z tego powodu oba sety gimnazjaliści
zaczynali od prowadzenia, które oscylowało wokół 5-8 punktów przewagi, nasi zawodnicy doganiali ich na jeden-dwa punkty, ale wtedy ponownie następował odjazd gimnazjalistów na bezpieczną odległość. Przy indywidualnych błędach w grze naszego zespołu wystarczyła do tego spokojna gra przeciwników. Nawet gdy gimnazjaliści tracili punkty seriami, to ich przewaga w końcowej fazie
obu setów była na tyle duża, że spokojnie kończyli obie partie – w obu przypadkach dostając punkty „za darmo”.

Gimnazjum Sulęcin – Sulecin24.pl 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:18)
Gimnazjum po dwóch zwycięstwach za trzy punkty jest samodzielnym liderem, nasz zespół zajmuje obecnie trzecią lokatę.