Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Po wygranych play-outach o utrzymanie w I lidze piłki siatkowej, dla siatkarzy Olimpii nadeszły zasłużone wakacje, jednak sztab szkoleniowy po chwilowym spokoju musiał szukać zawodników, którzy wzmocnią Olimpię przed olejnym sezonem. Największym wyzwaniem prawdopodobnie jest w tym okresie zastąpienie doświadczonego Damiana Sławiaka, który utrzymując Olimpię w gronie pierwszoligowców zapowiedział zakończenie kariery i od nowego sezonu będzie w Olimpii na ławce trenerskiej.

Wydaje się, że dzięki doświadczeniu z poprzedniego sezonu, tym razem zespół zbudowano odrobinę inaczej, gdyż zawodnicy, którzy przyszli do Olimpii to mieszanka rutyny z młodością, natomiast każdy z nowych zawodników jest już ograny na pierwszoligowym poziomie, a część z nich w Pluslidze i ligach zagranicznych.

W drużynie z poprzedniego sezonu pozostali w głównej mierze wychowankowie: Bartosz Dzierżyński, Maciej Sas, Arkadiusz Romańczuk, Grzegorz Turek, Patryk Zarębski oraz Bartosz Konieczny, natomiast na tą chwilę do zespołu dołączyli:

Kapitan piątego zespołu I ligi w ubiegłym sezonie – Konrad Woroniecki, ten niezwykle doświadczony rozgrywający jest znany nie tylko lubuskim miłośnikom siatkówki, gdyż reprezentował w swojej karierze takie kluby jak: MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa, Orzeł Międzyrzecz, GTPS Gorzów Wielkopolski, Pronar Parkiet Hajnówka, GTPS Gorzów Wielkopolski, Pekpol Ostrołęka, KS Camper Wyszków oraz wspomnianą wcześniej Stal Nysa.

Dziś klub ogłosił pozyskanie kolejnego zawodnika o głośnym nazwisku – jest nim równie doświadczony Adrian Hunek – ten pochodzący z Krosna Odrzańskiego środkowy postanowił w najbliższym sezonie grać znacznie bliżej rodzinnej miejscowości, gdyż jako podstawowy środkowy reprezentował w ostatnich latach barwy Ślepska Suwałki, z którym zdobył medal I ligi, a oprócz tego w swojej karierze grał w takich klubach jak: GTPS Gorzów Wlkp., BBTS Bielsko-Biała, Orzeł Międzyrzecz, Tytan AZS Częstochowa, MKS Będzin.

Trzecim niezwykle doświadczonym zawodnikiem, znanym lubuskim kibicom, ale także zawodnikiem, którego forma może okazać się największą zagadką jest Maciej Kordysz, ten 32-letni przyjmujący ostatnie trzy sezony spędził w duńskim Ishoj Volley, jednak w Polsce grał m.in w: Stali Nysa, AZS Częstochowa, GTPS Gorzów oraz w Orle Międzyrzecz.

Wraz z tą doświadczoną trójką, do klubu przyszło trzech młodych ambitnych zawodników, co ciekawe – cała trójka swoje pierwsze poważne siatkarskie szlify zdobywała w drużynach juniorskich Trefla Gdańsk:

Jakub Lewandowski – 22 letni środkowy, spędził dwa ostatnie sezony pierwszoligowe w Aluron Wirtu Warcie Zawiercie, z którą wywalczył awans do Plusligi, oraz TSV Sanok, z którym, mimo sporych problemów finansowych sprawił małą niespodziankę awansując do fazy Play-off pierwszej ligi kosztem KPS Siedlce.

Mateusz Linda – atakujący ten w ostatnim sezonie był w Sulęcinie częstym gościem, gdyż grał w drużynie Aqua Zdrój Wałbrzych, której kosztem ostatecznie Olimpia utrzymała się w lidze. Wcześniej ten młody atakujący reprezentował barwy Ślepska Suwałki.

Tomasz Stolc – przyjmujący, który choć jak dwaj poprzedni rozpoczynał swoją karierę w Treflu Gdańsk, to jednak doświadczenie pierwszoligowe zdobywał w barwach związkowej drużyny SMS Spała, która sprawiła Olimpii tyle problemów w meczu wyjazdowym.

Co prawda wszystko zweryfikuje boisko, a w tym sezonie liga zapowiada się na jeszcze bardziej wyrównaną po dołączeniu Gwardii Wrocław oraz spadku dwóch drużyn pierwszoligowych, ale sama Olimpia wydaje się być budowana pamiętając o nauczce z poprzedniego sezonu, jednak na miarę możliwości finansowych klubu.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
BuS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Proama Sulęcin
Proama Sulęcin
Proama Sulęcin
Proama Sulęcin
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin