Wczoraj w sali sulęcińskiego Gimnazjum odbył się ostatni mecz Amatorskiej Ligi Siatkówki. Scenariusz rozgrywek tak się ułożył, że właśnie ten mecz decydował o zwycięstwie w lidze. Spotkały się w nim drużyny Albatrosów i Gimnazjum. Albatrosom do wygrania rozgrywek wystarczyło zwycięstwo tylko w dwóch setach, Gimnazjaliści musieli wygrać całe spotkanie minimum 3:1.

Pierwszy set po walce i dopingu zgromadzonej publiczności wygrały Albatrosy do 21. Kiedy w drugim także triumfowali do 16 stało się już jasne, że to właśnie w ich ręce trafi Puchar Burmistrza.
Zdawać by się mogło, że skoro losy ligi zostały rozstrzygnięte, to trzeci set będzie tylko formalnością. Nic bardziej mylnego, bo Gimnazjaliści udowodnili, że gra się do końca i wygrali po zaciętej końcówce do 24. Czwarty set okazał się jednak ostatnim i Albatrosy zwyciężając do 17 przypieczętowali swój triumf.

Albatrosy – Gimnazjum 3:1 (25:21, 25:16, 24:26, 25:17)

Po zakończeniu spotkania przyszedł czas na uroczystość zakończenia rozgrywek i wręczenie pucharów oraz dyplomów.
Dyplomy z rąk burmistrz Michała Deptucha i jego zastępcy Zbigniewa Grucy otrzymali wszyscy uczestnicy Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Jako pierwsze zostały nagrodzone panie. Jak już było wcześniej wiadomo w ich lidze kolejność była następująca:

7. ENEA Sulęcin

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom należą się ogromne słowa uznania za wolę walki i postawę fair play na boisku.
Burmistrz Michał Deptuch podsumowując rozgrywki zapowiedział następną edycję Amatorskiej Ligi Siatkówki licząc jednocześnie na jeszcze większą frekwencję drużyn. Złożył też podziękowania sędziom i logistykowi całego przedsięwzięcia, czyli Zbigniewowi Kędziorze.

Miło nam donieść, że portal Sulecin24.pl został uhonorowany specjalną statuetką za patronat medialny – DZIĘKUJEMY!.

Parę miesięcy rywalizacji drużyn na parkiecie przeszło już do historii. Myślę że oprócz walki była to też doskonała zabawa.
Do zobaczenia w następnej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki!